Промотивен робот за возење - Lenor - промоција на Проктер и Гембл роботот

За добро познатиот бренд Lenor го спроведуваме тестирањето на ulimative герилски детергент. Нашите хај-тек рекламирање беспилотни летала се движат електрично во затворени простории и на отворени саеми. Со или без звук, па дури и со дигитален екран. Ставовите на купувачите беа на наша страна. Прочитај повеќе

myToys.de Големи скулптури & Youtube Star Jörg Sprave

За myToys компанијата во Берлин, која работи заедно како исполнување на детството соништа, е дизајниран неколку меѓународно дивак 4 метри висок робот во соработка со Помошник на уметничкиот колектив пиксели Прочитај повеќе

Канскиот фестивал на креативност - чисти графити - улично брендирање

Меккан Ериксон Дизелдорф и Кавеман реализираа проект за Терамед за познатиот фестивал во Кан. Го чистиме тротоарот на стариот град во Дизелдорф за чиста насмевка. Со креда ние дизајниравме одлична акција која направи за погледи на минувачите. Прочитај повеќе

3D Трасирање - Saarländischer Rundfunk - РАЗГОВОР

За Сар Радио, канал на младите, UnserDing 103.7 развиена светлина уметник Оливер Bienkowski и тимот на дивак Агенцијата Герила маркетинг прекрасен 3D мапирање. Тема: Љубовта оди до куќата. Погледнете за себе. Прочитај повеќе

Катес светски вегетаријански ден - Дизелдорф К.

Само во времето за 1. Во октомври, Caveman Guerillamarketing GmbH постави спектакуларен герилски маркетинг кампања за компанијата Катес во К. Во текот на ноќта, пакувањата на Xnumx Katje беа обесени на дрвјата на KÖ. Директно следното утро, промовирани девојки Прочитај повеќе

Campari 3D Трасирање црвени ноќни решетки HH - B - MUC

3 3 градови ноќи, 60 барови: доживее незаборавни ноќи во 3 сцена жариштата Берлин, Минхен и Хамбург! Стилски и топли пијалаци отчукувања се загарантирани кога Кампари покани на најкул барови, кафулиња, салони и клубови во градот. Млади бендови, кул диџеи, Прочитај повеќе

Светлина проекција Сојузна канцеларија

За Иницијативата Aufschreib ја прекинува трговијата со оружје со патронот Маргот Кесман придружуван од проф. Д-р мед. Петар Grottian ние проектиравме карикатури во ноќта на 23.08.2012 од биплан до разни владини згради. Прочитај повеќе

updateCRM Cebit & Меѓународниот саем за саксии Аналитика

Изгледот CeBIT на ажурирањето е под мотото "Управување со искуство". Твојот клуч за успех ве очекува! Нивното уникатно корисничко искуство е скриено зад дебелиот челик од сантиметар. Одлучи за оваа година Прочитај повеќе

Михаел Шумахер - 45. Роденден во Гренобл

Михаел Шумахер значи толку многу луѓе. Тој ги инспирира сите нас со неговите успеси. Можеме да погледнеме назад на многу убави победи, моменти кога се бореше, моторите за неговите наслови и солзите за неговите порази. Прочитај повеќе

Ние со нетрпение очекуваме да слушнеме од вас!

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!