За разлика од корпорациите, групите на маргините на општеството немаат големо лоби кое им овозможува да инвестираат големи количини на инвестиции и внимание на нивните загрозувачки грижи.

Сега ги користиме нашите докажани механизми и механизми за медиумска манипулација за да истакнеме тема и да ја вратиме на дискусија, што е особено блиску до нашето срце:

Бездомниците и проблемот со станбеното домување во германските градови треба да бидат уште повеќе во светло на денот и така на насловните страници.

Овој проект успеа со умно поставена приказна, која ја освојува актуелната тема на сатиричен начин.

Објавија дека ќе им обезбедиме бездомници со еднодневен престој. Со медицинска грижа, свежо овошје и храна, времето се троши работи на компјутери за да креираат коментари на Фејсбук и Твитер. Изјавата беше крунисана со генерирање на злато во онлајн игри како што е World of Warcraft и грижата за Shit и Candystorms на интернет.

Би сакале да им се заблагодариме на сите издавачи на медиуми и онлајн уредниците дека сте дале бездомност краток период на покривање.

Процес на медиумска манипулација:

На 07.11.2012 го ставаме на www.caveman-werbeagentur.de/shitstormagentur добро познатата страница "Shitstormagentur" во мрежата. Покрај тоа, го задржавме доменот www.shitstormagentur.de

Ги индексиравме на Google и кратко време подоцна, во индексот на Google, го употребивме терминот "Агенција Shitstorm" на страницата 1.

Паралелно, ние исто така се префрливме на терминот за пребарување "реклами за реклами на Google Shitstorm" на Google Adwords.

Така бевме совршени во пребарување на Google за да биде откриен од уредник. Сега лежевме на чекање.

Веќе во декември откако ја промовиравме оваа акција на нашата страница за навивачи на Facebook, и рекламите на Google Adwords работеа на 10-20 луѓе на Твитер и Фејсбук - и известија за нашата акција.

Но, интересот беше низок, ниту еден весник или онлајн сервис не скокна на твитови и Фејсбук извештаи, иако на твитер твитови како
"Активно намалување на сликата од сопствената муштерија: што велат @ bvdw и @wuv на темата: Купи Shitstorm? http://www.caveman-werbeagentur.de/shitstormagentur ... "
околу прогонуваат. Значи W & V веќе го има 21. Декември 2012 можност да го пријавите. Но оваа бура брзо се оддалечила. Сега моравме да чекаме малку подолго.

Кога на 31.03.2013 не знаевме однапред, на првата страница од делот карактеристики, ЗЕИТ го објави извештајот "Земи го како освежување" и ја именуваше нашата услуга, нашиот ракетен мотор се спушти на следното ниво.

Ние не требаше да сториме ништо. Првиот Telepolis / Heise контактирал ни преку интернет - тука се обидовме да го искористиме минатото за ИТ безбедност и статии во весниците за безбедноста на WLAN за да претставиме веројатна приказна. Тоа работел тогаш досега. Уредникот ни се јави на 02.04.2013. Статијата беше објавена на 03.04.2013.

Сега работите навистина почнаа. На часовникот 03.04.2013 19, Focus Online ја копира пораката до 19 Watch од Heise непроверена. Медија.де следеше без да ни се јави еднаш. Швајцарската недела за рекламирање го презеде извештајот директно од Meedia.de на 03.04.2013. Значи, тишинскиот пост продолжи и понатаму.

Навечер на 03.04.2013 ги сменивме сликите на профилот на Оливер Биенковски на нашата страница на агенцијата, на Твитер, Ксинг и Фејсбук против заедничката сатира фотографија на Мартин Соннеборн (Титаник) и Оливер Биенковски. Мартин Соннеборн нема никаква врска со акцијата, тоа е само фотографија која беше снимена во посета на неговото шоу "Сатира и немири" во Дизелдорф.

Сега ја сменивме следната ракета. Нашата изјава за 04.04.2013:

Ние вработуваме бездомници кои го посетуваат World of Warcraft Gold цел ден, кликнете на Фејсбук профили и пишувате пораки на Твитер. Организирајте ги бричките и оставете ги паметните коментари.

На 04.04.2013 Horizont.net падна за прв пат малку сатира одек и постои слика на Мартин Соннеборн и Оливер Биенковски на почетната страница.

На овој ден, исто така, му доделивме на Sueddeutsche Zeitung интервју кое се појавува на 05.04.2013 на страницата 1 во делот за играње. Добра работа, 68.000 Euro Image и бренд реклама зачувани - тоа е колку страница чини рекламирање во Süddeutsche Zeitung.

Вечерта на 04.04.2013 возевме со колачи и знак кој вели "580.000 бездомници се премногу јасни!" За нас позната мисија во Диселдорфската станица. Овде дистрибуиравме 2013 само-печени колачиња во декември. Фотографиравме пред мисијата на станицата.

Image Hosted by ImageShack.us

Сега, во ноќта на 05.04.2013, ја објавуваме резолуцијата на нашата страница пред логистичката достава на сите весници.

Сите заинтересирани читатели на весникот ќе бидат претставени со резолуција кога ќе ги посетат нашите веб-страници.

Би сакале да им се заблагодариме на сите издавачи на медиуми и онлајн уредниците дека сте дале бездомност краток период на покривање.

Според извештаите на печатот:

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Може да го знаете преклопот: "Поддржано од Пласман на производот" во различни ТВ-формати.

Следен раст во партиите

Ние се обидуваме да го инсталирате вашиот производ или вашата компанија незабележливо во акции, кои потоа се шират преку добро познати агенции за печат.
Најчесто по некое време врската е ослободена или се појавува на крајот од проектот.

Воведувањето на познати брендови како Belvedere One X од Moet Chandon може да се воведе од нас со оваа техника. Тројанската маркетинг е интересна алатка.

Phonebuchverlag DasOertliche се ослободи од нас за 1000 Ö во јавниот простор. До отпочнување на новиот телефонски именик
Жителите ги скршиле главите и шпекулирале.

Пример видео:

Пример член Локалните:

Пример видео Хипо недвижности:

Критичен ТВ-извештај, WISO, ZDF: Акција светлина уметност на Хипо Реал Есат

Кликнете тука за директен проток


Bildzeitung понеделник 17. Март 2009

Ние со нетрпение очекуваме да слушнеме од вас!

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!